Mieszkańcy wschodniej części miasta skarżą się, że spokojne niegdyś ulice Hull zamieniają się powoli w tory wyścigowe, po których kierowcy pędzą z prędkością nawet 90 km/h. To poważnie zagraża bezpieczeństwu na drogach.

Na problem zwróciła uwagę matka dziewięcioletniego chłopca, Sharon Busby, która przyznała, że zawsze zdarzali się kierowcy, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość, jednak nigdy nie było jeszcze aż tak źle, jak teraz. Kobieta jest pewna, że nie pozwoli już swojemu dziecku bawić się na ulicy, bo zagrożenie jest olbrzymie.

Kobieta sądzi, że coraz częściej pojawiają się także kierowcy przekraczający prędkość dla brawury. Ze względu na to, że przy wielu ulicach mieszkają obecnie rodziny z małymi dziećmi, a nie, jak niegdyś, starsi ludzie, problem jest poważny. Dlatego Sharon Busby postanowiła zwrócić się do władz miasta z prośbą o rozwiązanie problemu.

„Kierowcy ścigający się po naszych drogach nie zważają na ewentualne konsekwencje takiej zabawy. Obawiam się, że wkrótce może dojść do wypadku” mówi Busby.

Rada miasta obiecała przyjrzeć się sprawie i poszukać rozwiązania. Radny John Hewitt powiedział, że w pierwszej kolejności należy porozmawiać z innymi mieszkańcami, by móc stwierdzić, czy problem istotnie jest aż tak poważny. Hewitt przyznał, że jeśli potwierdzą oni słowa Sharon Busby, władze zaczną szukać sposobu na rozprawienie się z kierowcami ścigającymi się po spokojnych ulicach miasta.

Jednym z możliwych rozwiązań jest zainstalowanie na drodze elementów ograniczających prędkość, takich jak progi zwalniające. To właśnie po ten sposób walki z kierowcami, którzy lubią przekraczać prędkość, władze Hull sięgną najprawdopodobniej w pierwszej kolejności. Należy także rozważyć postawienie większej liczby znaków drogowych, by zwrócić uwagę kierowców na obowiązujące ograniczenia prędkości, uważają radni, którzy podkreślają, że wyeliminowanie tego problemu nie będzie łatwe. Władze miasta chcą jednak spróbować uporać się z nieodpowiedzialnymi kierowcami.

A rodzice dzieci z Hull proszą: „Zróbmy coś, zanim wydarzy się tragedia”.