Nasi sąsiedzi Ukraińcy doświadczają aktualnie bardzo trudnych chwil. W imię wspólnego dobra, zachęcamy Was do włączenia się aktywnie w działania, które mogą nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

Przewodniczący Rady Miasta Hull, radny Daren Hale , napisał do minister spraw wewnętrznych, proponując wszelkie praktyczne wsparcie, które może zapewnić Rada Miasta Hull.

„Jesteśmy po stronie narodu ukraińskiego i naszych rówieśników we władzach lokalnych i regionalnych na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, w całej Europie i na całym świecie. Chociaż społeczność ukraińska w naszym mieście jest stosunkowo niewielka, chcemy zapewnić jej wsparcie w tym strasznym czasie. Napisałem również do Ministra Spraw Wewnętrznych, aby zaoferować wszelkie praktyczne wsparcie, jakie możemy zapewnić, pomagając w międzynarodowym kryzysie uchodźczym.” – powiedział radny Hale.

Każdy z Nas może dołożyć swoją cegiełkę, aby dać wsparcie Ukrainie.

Poniżej dzielimy się listą kilku organizacji, które można wesprzeć w miarę swoich możliwości (materialnie lub niematerialnie), w ten sposób wyrazić solidarność i pomóc ludziom drastycznie dotkniętym konfliktem na wschodzie:

~ Grupa na FB „Hull for Ukraine” 
(wszelka możliwa pomoc obywatelska) Polish Community Centre i Romanian Christian Church organizują zbiórki darów dla Ukrainy. Zależy głównie na produktach higieny osobistej, produktach sanitarnych, lekarstwach oraz datki żywności długoterminowej również mleko modyfikowane, słodycze dla najmłodszych potrzebujących, musy dla niemowląt. Przydatny ekwipunek dla żołnierzy, którzy wystawieni są na bardzo niskie temperatury, m.in. Śpiwory, namioty, latarki, farelki, itp. Organizatorzy wysyłają ogromną prośbę, by dary były segregowane w podpisanych pudełkach, osobno na kosmetyki, produkty dla dzieci etc. To zmniejsza ilość ich pracy przy załadunku darów. Dbajmy o Siebie nawzajem. ❤
Link do grupy>>Kliknij tutaj<<

Zbiórki pieniędzy:
~ Fundacja Siepomaga
https://www.siepomaga.pl/ukraina

~ Cegiełka dla Ukrainy – zbiórka dla PAH – 1 Ziarnko Słonecznika
https://www.siepomaga.pl/nasionko-slonecznika?

~ Fundacja Pomagam.pl
https://pomagam.pl/solidarnizukraina

 

Czyńmy dobro, z pokojem i rozwagą w Sercu.🙏