East Park to jedno z najciekawszych miejsc w całym Hull, chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Niedawno stworzono w parku nawet sztuczną plażę. To kolejny powód do wizyty w East Park!

Dzięki inicjatywie kilku partnerów: Hull Culture and Leisure, XP Promotions, MKM Building Supplies oraz Neil Hudgell w parku przy Holderness Road można zażywać letniej atmosfery na plaży. Pomysłodawcy stwierdzili, że skoro słynna atrakcja parku – splash boat – jest tymczasowo nieczynna, trzeba znaleźć inny sposób na zachęcenie mieszkańców i gości przyjeżdżających do Hull, by znów chętnie spędzali czas w East Park.

Pomysł miał być prosty – chodziło o stworzenie darmowej atrakcji przeznaczonej dla całej rodziny. Sztuczna plaża okazała się tym, czego poszukiwali pomysłodawcy – wystarczy ręcznik lub kocyk i kilka zabawek do budowania zamków z piasku, i już można miło spędzić cały dzień na pikniku w słynnym parku w mieście.

Plaża, na której znajduje się około 30 ton piasku, nie jest zresztą jedyną atrakcją w parku. Oprócz niej najmłodsi mogą skorzystać na przykład z przejażdżki po East Park kolejką. Nie brakuje także innych atrakcji, takich jak konkursy na budowanie zamków z piasku. Oprócz tego za niewielką opłatą (od 1,5 funta wzwyż) dzieci mogą pobawić się na trampolinie czy na dmuchanym zamku.

W przyszłym roku pomysłodawcy chcą ponownie przygotować podobną atrakcję w East Park – niewykluczone, że na większą skalę. Pomysł cieszy się bowiem sporą popularnością. Nic dziwnego – aby dotrzeć na tę plażę nie trzeba jechać dalej niż do Holderness Road!

Plaża w East Park czynna jest codziennie od godziny 10.00 do zmierzchu jeszcze przez ponad miesiąc (do 6 września).

Zachęcamy do wizyty w tym miejscu!