86% szkół w Hull zostało ocenionych przez Ofsted jako dobre lub wybitne.

Hull ma 71 szkół podstawowych, 13 szkół średnich, 6 szkół specjalnych i 7 alternatywnych placówek. Ofsted ocenił 83 z 97 szkół jako dobre lub wybitne.

 „Edukacja zawsze będzie jedną z najważniejszych funkcji realizowanych w mieście.
Rada odgrywa kluczową rolę przywódczą w rozwijaniu aspiracji, wspieraniu szkół w celu maksymalizacji dobrostanu i osiągnięć dzieci i młodzieży oraz w obronie najsłabszych. Współpracujemy z Akademiami, aby zapewnić, że miasto ma dobrze wykształconych, ambitnych i pozytywnych młodych ludzi, którzy będą napędzać nasze miasto do przodu, a także będą czuć się spełnieni w życiu.” – powiedział Radny Shane McMurray.

Udoskonalanie szkół w Hull opiera się na silnym dążeniu do integracji, równości i zlikwidowania luk w niekorzystnych sytuacjach rodzin. Inspektorzy Ofsted potrafią to dostrzec, odzwierciedla to ich wysoką ocenę. 

Miasto skorzystało również na znacznych inwestycjach finansowych w budynki szkolne i obiekty, dzięki czemu dzieci są uczone w najlepszych możliwych środowiskach edukacyjnych. Uczniowie odnieśli korzyści z darowizn laptopów od lokalnych firm , a rada nadal wspiera rodziny poprzez darmowe posiłki szkolne podczas wakacji szkolnych.

Hull City Council kontynuuje współpracę z Academy Trusts poprzez „Hull Learning Partnership” w celu opracowania ogólnomiejskiego podejścia do poprawy osiągnięć, promowania integracji dzieci i młodzieży, poprawy wyników uczniów z grup wrażliwych, w tym SEND, zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa i niezbędnego pożywienia.