Na powyższym zdjęciu – Instalacja świetlna odtwarzająca zorzę polarną.

Rada Miasta Hull i Freedom Festival Arts Trust są partnerem nowego wydarzenia w centrum miasta Hull – „The Awakening”. 

Przenosimy się z pandemii do bardziej normalnych czasów, to doskonała okazja do świętowania! Dlatego zapraszamy wszystkich do powrotu na ulice Hull .

Świętując ruch od zimy do wiosny, morską tożsamość naszego wspaniałego miasta, dziedzictwo, folklor, mitologię i nasz związek ze środowiskiem.

Zapraszamy do przeżycia magicznego i rozrywkowego doświadczenia podczas zwiedzania centrum miasta i Starego Miasta wieczorną porą. „The Awakening”(tłumacząc „Przebudzenie”) jest całkowicie bezpłatne i odbywa się w godzinach 18.00-22.00 w piątek 18 i sobotę 19 marca 2022 roku.

Pełny program i szczegóły wydarzenia można zobaczyć na www.theawakeninghull.co.uk

„Rada Miasta Hull jest zachwycona współpracą z fundacją Freedom Festival Arts Trust, aby zapewnić miastu „Przebudzenie”. Jest to ekscytujący program instalacji plenerowych ze światłem, ogniem i muzyką, aby uczcić zmianę pór roku i fascynujące dziedzictwo morskie, folklor i mitologię naszego miasta.

To będzie wspaniałe wydarzenie dla wszystkich, którzy odwiedzą centrum miasta i poznają nasze przestrzenie, muzea i kolekcje w nowym świetle”. – powiedział Radny Daren Hale