hull.plBurmistrz miasta wraz z lokalnymi radnymi dokonali w ostatnią niedzielę oficjalnego otwarcia „Polskiego Tygodnia” w Bradford. Symboliczna inauguracja rozpoczęła serię wydarzeń o polskim charakterze.

Polacy mieszkający w Bradford zebrali się w poniedziałek w miejskim ratuszu, aby rozpocząć serię przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw i spotkań.

W programie „Polskiego Tygodnia” znajdują się m.in. projekcja filmu Andrzeja Wajdy pt. „Katyń”, spotkanie dla weteranów wojennych i starszych członków polskiej społeczności oraz wystawa w katedrze dotycząca polskich tradycji świątecznych. Trafi na nią tradycyjna szopka wykonana na antenie jednego z programów BBC przez polską rodzinę z Kirklees. Wystawa potrwa do 14 stycznia.

Jeszcze w tym tygodniu w katedrze w Bradford odbędzie się polsko-angielski wieczorek, podczas  którego Polacy będą opowiadać o swoich zwyczajach. Nie zabraknie polskiej muzyki, tańców, a nawet makowca.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w „Polskim Tygodniu”, prosi się o kontakt telefoniczny pod numerem  01274777720.

Iwona Kadłuczka, Goniec.com