Miasto za wszelką cenę chce przyciągnąć do Hull turystów. Niewykluczone, że już za jakiś czas będzie można wjechać niemal na sam szczyt North Tower — wieży stanowiącej część słynnego mostu Humber Bridge.

Widok rozciągający się ze szczytu wieży musi być spektakularny — z North Tower widać piękną panoramę East Yorkshire i (częściowo) także Lincolnshire. Turyści, którzy dostaliby się na szczyt windą, mogliby podziwiać okolicę stojąc na specjalnej platformie.

Władze chcą uczynić z Humber Bridge prawdziwą atrakcję turystyczną i znak rozpoznawczy Hull. Dlatego planują nie tylko wybudowanie windy, lecz także stworzenie hotelu i centrum turystycznego. Część z tych inwestycji stanie na miejscu parkingu Humber Bridge Viewing Area.

Po raz pierwszy pomysł stworzenia tak ciekawej atrakcji turystycznej pojawił się w 2014 roku. Nikt jednak wówczas nie zajął się na poważnie budową windy. Teraz nadszedł jednak czas, by plany sprzed dwóch lat odkurzyć i zrealizować.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa obiektu ruszy już pod koniec tego roku. Nie ma jednak jeszcze w pełni gotowego projektu windy i platformy widokowej. Żeby przygotować taki projekt, trzeba najpierw otrzymać zielone światło od radnych.

Radny Sean Chaytor przekonuje wszystkich, którzy do pomysłu wybudowania szklanej windy podchodzą sceptycznie, że taka atrakcja przyciągnie wielu turystów do miasta. I najprawdopodobniej spowoduje, że zatrzymają się tutaj na dłużej. „Turyści i mieszkańcy okolic zawsze marzyli o tym, żeby dostać się na szczyt Humber Bridge. Teraz niewykluczone jest, że już za jakiś czas będzie to możliwe”, cieszy się Chaytor. I dodaje, że w zasięgu ręki będziemy mieli krajobraz widziany z niezwykłej perspektywy — zupełnie jak z helikoptera czy samolotu.

„Pomysł jest obecnie w końcowej fazie opracowywania. Zostanie ostatecznie przedstawiony wiosną tego roku”, powiedział radny.

W ankiecie przeprowadzonej przez Hull Daily Mail 83% głosujących przyznało, że z chęcią wjechałoby na sam szczyt Humber Bridge. Tylko 13% osób powiedziało, że nie jest to atrakcja dla nich. Reszta jest nadal niezdecydowana.