Autobus z odkrytym dachem, który obwozi turystów po mieście, kojarzony jest raczej z dużymi metropoliami, do których ściągają tłumy turystów z całego świata. Pojazdy dla turystów poruszają się niemal po każdej europejskiej stolicy. Tymczasem w Hull już tego lata także będziemy mieli podobną atrakcję!

Bus z odkrytym dachem z założenia przeznaczony jest dla osób, które po raz pierwszy przyjeżdżają do Hull i, nie mając zbyt wiele czasu w naszym mieście, chcą zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Dlatego też trasa, po której przemieszczać się będzie pojazd należący do firmy EYMS, wytyczona została w taki sposób, by umożliwić obejrzenie — choćby z daleka — najciekawszych miejsc w Hull. Znajdą się na niej: Cenotaph, Queen Victoria Square, pomnik Wilberforce’a , Stare Miasto, Museums Quarter, Hull Minster/Trinity Square, The Deep oraz Marina. Pasażerom towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o widzianych miejscach, nawiązując także do historii naszego miasta. Dzięki temu nawet podczas tak krótkiej wycieczki będzie można choć troszkę bliżej poznać Hull.

Uruchomienie turystycznej linii autobusowej wiąże się z faktem, że Hull piastuje w tym roku miano Brytyjskiej Stolicy Kultury. Dyrektor Hull 2017 Martin Green powiedział, że miasto jest tak wspaniałe, że po prostu zasługuje na podobną atrakcję. „To świetna wiadomość, że firma EYMS zdecydowała się na uruchomienie takiej linii. Dzięki temu ludzie będą mogli zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy” — mówił Green, podkreślając, że dotyczy to nie tylko gości, lecz także mieszkańców Hull, którzy nierzadko spędzili tu całe swoje życie.

Przejazd autobusem zajmować ma około półtorej godziny. Pierwszy raz autobus wyjedzie na drogi 22 lipca. Ostatni przejazd będzie mieć miejsce 3 września. Mamy zatem około półtora miesiąca by skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji. Autobus jeździć będzie w czwartki, piątki, soboty, niedziele i poniedziałki (sześć przejazdów każdego z tych dni). Bilety kosztować będą 8 funtów (istnieje możliwość nabycia biletu rodzinnego w cenie 21 funtów). Nie ma potrzeby wcześniejszego rezerwowania miejsc. Wystarczy zakupić bilet u kierowcy tuż przed odjazdem. Można także nabywać bilety online, korzystając z aplikacji na urządzenia mobilne EYMS Buses.

Dokładne rozkłady jazdy dostępne są w lokalnych centrach informacji turystycznej oraz na stronie internetowej przewoźnika: www.eyms.co.uk lub pod numerem telefonu: 01482 59 29 29.