Podczas gdy w Polsce 11 listopada świętowana jest rocznica Odzyskania Niepodległości, na ulicach miast Wielkiej Brytanii widać ludzi z wpiętymi w ubrania czerwonymi makami. To symbol Remembrance Day, święta upamiętniającego zakończenie I Wojny Światowej i wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.
Rememberance Day
11 listopada to dzień zakończenia działań wojennych podczas I Wojny Światowej. To właśnie wtedy, szczególnie na polach Flandrii, na poruszonej setkami bomb glebie zaczęły kwitnąć maki. Ich zdecydowana, czerwona barwa sprawiła, że szybko zostały przyjęte jako symbol przelanej przez żołnierzy krwi. Święto utrzymało się do dziś i co roku wszyscy Brytyjczycy dokładnie o godzinie 11:00 dwuminutową ciszą oddają hołd żołnierzom – tym, którzy polegli na frontach obu wojen światowych, ale także tym, którzy zginęli w trakcie najnowszych konfliktów zbrojnych.

Charakterystyczne, sztuczne maki są produkowane w londyńskim Richmond przez inwalidów – stąd prosta konstrukcja ozdób. Można je kupić za symboliczną opłatę, a zebrane w ten sposób pieniądze są przekazywane na rzecz weteranów oraz ich rodzin.

We wszystkich miastach Anglii z okazji Dnia Pamięci będą się odbywać różne uroczystości i Hull nie będzie tutaj wyjątkiem. O godzinie 9:30 przy Hull War Memorial rozpocznie się parada Annual Remembrance Day Parad. O 10.55 w Holy Trinity Church, Market Place odbędzie się Msza, po której odbędzie się podobna uroczystość w synagodze Hull Hebrew Congregatio Synagogue.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/