Kino samochodowe — świetna sprawa. Ale to nic przy pływającej na wodzie sali kinowej, która w tym roku pojawi się w Hull! Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu? To z pewnością coś dla ciebie!

Pływające kino będzie częścią projektu Up Projects, który obejmuje część Wielkiej Brytanii. Hull znalazło się w gronie miast, w których osiem filmów krótkometrażowych (należących do serii On The Beach) zostanie wyświetlonych dla widzów unoszących się na specjalnej platformie na wodzie.

Ale w projekcie Up Projects, wbrew pozorom, wcale nie chodzi tylko o dobre kino. Jego autorzy chcą zwrócić uwagę na to, co uformowało naszą lokalną społeczność w Hull. Nasze miasto nierozerwalnie związane jest z wodą, jego szybki rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie port. I dlatego właśnie filmy oglądane będą z poziomu wody — w Hull Marina.

Platforma kinowa pojawi się w Hull 7 sierpnia i pozostanie do 13 sierpnia 2017.

Projekt wspiera Film Hub North. Annabel Grundy z FHN komentuje: „Cieszę się, że bierzemy udział w projekcie Up Projects, dzięki któremu również w naszym mieście pojawi się pływające kino, oferując naszej publiczności wybór dobrych, niezależnych produkcji filmowych”. Zdaniem Grundy, kino, niezależnie od tego, czy chodzi o takie tradycyjne, czy nowatorskie pływające sale kinowe, jest doskonałym sposobem na łączenie ludzi — ze sobą, ale i z różnymi miejscami.

Fundatorka projektu Up Projects Emma Underhill: „W ciągu sześciu lat istnienia nasz ogólnokrajowy projekt przyciągnął tysiące widzów, oferując świetne filmy oraz wydarzenia i spotkania z artystami. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z tak wieloma współorganizatorami projektu, którym zależy na tym, żeby i w ich miastach pojawiło się kino oferujące naprawdę dobre produkcje”.

Underhill podkreśliła rownież, że cieszy się, że Up Projects staje się w tym roku częścią kampanii kulturalnej Hull UK City of Culture 2017.

Więcej informacji na temat inicjatywy na stronie internetowej: http://www.upprojects.com.