Serwis Clicktrans, platform umożliwiająca realizowanie zamówień na przejazdy i transport międzynarodowy, podsumowała zamówienia złożone w 2017 roku. Okazało się, że mamy do czynienia z największą falą przeprowadzek Polaków z Wielkiej Brytanii do Polski od 2011 roku.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku liczba Polaków, którzy przyjechali do Polski, była trzykrotnie większa od liczby tych, którzy nasz kraj opuścili. Ten trend utrzymuje się już mniej więcej od dwóch lat. W 2016 roku aż 64 procent wszystkich zleceń zarejestrowanych na platformie Clicktrans to przeprowadzki do Polski. W podsumowaniu raportu Clicktrans za ostatnie miesiące czytamy, że liczba ta wciąż rośnie. „Analizując nasze dane rok po roku widzimy silny trend powrotów Polaków z emigracji. Przypuszczalnie jest to związane z niepewną sytuacją Polonii oraz nastrojami po Brexicie” — komentuje Michał Brzeziński, szef Clicktrans.

W dokumencie czytamy, że Polacy najczęściej wracają do Polski właśnie z Wielkiej Brytanii — to około 50 procent wszystkich przeprowadzek. Drugie miejsce zajmują Niemcy (około 20 procent).

Raport „Przeprowadzki 2017” sporządzony przez serwis Clicktrans potwierdza, że coraz więcej Polaków przeprowadza się do Polski, wracając z emigracji. Jest to w dużej mierze spowodowane obawami dotyczącymi przyszłości naszych rodaków w Wielkiej Brytanii, która stoi pod znakiem zapytania ze względu na Brexit.

 

Źródło danych i wniosków: www.clicktrans.pl