The Sunday Time`s nazwał Hull miastem pełnym niespodzianek i uplasował na jednej z czołowych pozycji w rankingu najlepszych do życia miast w Wielkiej Brytanii.
Hull budzi się z zimowego snu - po kilkunastu latach
Wraz z pierwszymi dniami wiosny zdaje się, że w Hull wreszcie coś drgnęło. Miasto – po kilkunastu latach przerwy – budzi się do życia. Być może ze względu na tytuł City of Culture 2017 kraj baczniej przygląda się temu, co się u nas dzieje. Przygląda z zachwytem.

Jedną z wymienianych przez Sunday Times`a atrakcji turystycznych jest Ferens Art Gallery, a także oceanarium The Deep oraz teatr Hull Truck Theatre. To właśnie te miejsca przyciągają największe rzesze turystów i mieszkańców. Nadmorskie miasto na przestrzeni wieków było miejscem urodzenia różnych twórców, np. poety Philipa Larkina czy Williama Wilberforce`a, który prowadził kampanię na rzecz zniesienia niewolnictwa. Dzisiaj sukcesy na skalę nie tylko narodową odnosi FC Hull, która gra w Premier League.

To nie wszystko. W rankingu gazety ważną rolę odgrywają także statystyki dotyczące wskaźnika przestępczości, cen domów i poziomu nauczania w szkołach.

Według Sunday Timesa najlepszy miastem do życia w UK jest Bristol. Wysokie miejsce zajęło także Beverley.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/