Hull podpisało wymarzoną umowę z firmą Siemens o budowie największej w Europie farmy wiatrowej. Wartość inwestycji to £310 milionów funtów i szansa na pracę dla tysięcy osób.
Hull podpisało historyczną umowę z firmą Siemens
Miasto spędziło niemal cztery lata na przygotowanie się do tej inwestycji i chyba nie ma teraz osoby, która żałowałaby poniesienia tego trudu. „To po prostu najważniejsze wydarzenie ekonomiczne w mieście od czasów jego założenia”, nie kryje zadowolenia radny Alan Johnson, który był zaangażowany w negocjacje od początku (cyt. za www.hulldailymail.co.uk). Budowa farmy wiatrowej ma przynieść 1000 miejsc pracy w samej fabryce Siemens i dodatkowych 10.000 w firmach powiązanych.

Siemens wybrało Hull spośród ponad 110 innych lokalizacji w Europie i samym UK. Premier David Cameron skomentował podpisanie umowy mówiąc: „Ta inwestycja stworzy wiele nowych miejsc pracy, a także zapewni większe poczucie bezpieczeństwa finansowego i spokój ducha mieszkającym tu rodzinom oraz jeszcze silniejszą gospodarkę dla naszego kraju”.

Teraz Hull ma szansę stać się największym dostarczycielem ekologicznej energii, a Urząd Miasta może zrealizować plan, by w ciągu najbliższej dekady utworzyć tysiące nowych stanowisk w branży energii odnawialnej.

Przewodniczący East Riding Council, Stephen Parnaby, mówi: „Jestem przekonany, że mówię w imieniu wszystkich mieszkańców regionu Humber, twierdząc, że to bardzo mile widziana informacja. W ciągu ostatnich kilku lat poruszyliśmy niebo i ziemię, żeby ta inwestycja mogła stać się rzeczywistością”.

Budowa fabryki, która znajdować się będzie na terenie Alexandra Dock i w Paull, ma ruszyć już latem tego roku.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/