W lipcu na moście Humber Bridge rozpoczną się prace nad nowym systemem płacenia za przejazd. Dzięki temu tysiące samochodów i motocykli mają poruszać się sprawniej.
Nowoczesny sposób płacenia za przejazd przez most na rzece Humber
Projekt ma zostać zakończony do końca przyszłego roku i uczynić z Humber Bridge najbardziej zaawansowany most pod względem płacenia opłat.

Obecnie można płacić za przejazd używając gotówki lub kart pre-paid. Z tych sposobów nadal będzie można korzystać, ale oprócz tego pojawi się alternatywa. Po otworzeniu specjalnego konta do opłacania przejazdu kierowca otrzyma plakietkę, którą będzie musiał umieścić w widocznym miejscu. Następnie system będzie sam sprawdzał, czy jest ona na miejscu i ściągał z konta potrzebną opłatę. Będzie można zasilać je przelewem bankowym, przy pomocy karty kredytowej, a nawet osobiście w punkcie obsługi klienta.

Kierowcy, którzy zdecydują się na tą opcję, będą mogli korzystać też z pasa „free-flow”, na którym nie ma żadnych barierek. Nie będą musieli się więc zatrzymywać i dzięki temu ruch będzie odbywać się płynniej.