Niewykluczone, że za jakiś czas w naszym mieście wybudowany zostanie basen olimpijski i lodowisko. Już tej jesieni radni będą rozważali możliwość przeprowadzenia w Hull takiej inwestycji. 

Część radnych jest zgodna co do tego, że w Hull powinien znajdować się basen olimpijski. Podkreślają oni, że nasze miasto jest wystarczająco duże, by zasługiwać na obiekt o takich rozmiarach, spełniający wszelkie wymogi konieczne do trenowania na nim przez sportowców biorących udział w Olimpiadzie. Radni uważają, że taki basen jest w Hull po prostu potrzebny, a jego wybudowanie byłoby spełnieniem marzeń mieszkańców.

Niestety, inwestycja o takiej skali musiałaby pochłonąć przynajmniej 20-30 milionów funtów. Dzięki niej Hull mogłoby jednak pochwalić się basenem olimpijskim nie odstającym od tych, które znaleźć można w Leeds, Sheffield czy Birmingham.

W tej chwili radni zastanawiają się, w którym miejscu mógłby zostać wybudowany obiekt, jeśli rada miejska zaakceptuje plan przeprowadzenia inwestycji. Niektórzy z nich są zdania, że basen i lodowisko powinny znaleźć się gdzieś w centrum miasta. Dzięki temu wiele osób mogłoby szybko i bez większego trudu dostać się do obiektu i skorzystać z basenu nawet podczas dnia pracy. Poza tym tego typu atrakcje są w stanie przyciągnąć wielu turystów, którzy pobudziliby centrum Hull do rozwoju. „Bez atrakcji nie uda się ściągnąć gości do centrum” przekonuje radny Terry Geraghty.

Wśród propozycji lokalizacji, w których mógłby znaleźć się nowo wybudowany obiekt, pojawiają się obecnie między innymi Spring Street oraz Bond Street.

Basen olimpijski byłby obiektem, który miałby służyć mieszkańcom, a jednocześnie umożliwiać odbywanie treningów sportowcom przygotowującym się do udziału w Olimpiadzie. Nie wiadomo jednak, czy na terenie obiektu znalazłoby się miejsce również na dodatkowy, mniejszy zbiornik, przeznaczony dla osób, które nie pływają profesjonalnie, w tym dla rodzin z dziećmi.

Część radnych jest jednak przeciwko przeprowadzeniu inwestycji tłumacząc, że powstanie nowego basenu spowodowałoby konieczność zamknięcia większości dotychczasowych.