Już wkrótce fabryka części do turbin wiatrowych Siemensa zostanie otwarta. To bardzo ważny moment dla rozwoju przemysłu energetycznego w Wielkiej Brytanii. Uruchomienie fabryki przez Siemensa oznacza dla mieszkańców Hull i okolic powstanie wielu nowych miejsc pracy. 

Najpewniej w przyszłym tygodniu ruszy główna faza rekrutacji do nowej fabryki Siemensa. Osoby, które zostaną zatrudnione przez koncern, trafią najpierw do fabryki w Danii, by odbyć tam gruntowne szkolenie. Dopiero później gotowe będą do podjęcia pracy.

Szefowa działu HR koncernu Siemens, Carolyn Woolway, powiedziała, że rekrutacja posuwa się do przodu. Do tej pory zatrudniono do pracy w fabryce w Hull 45 osób. Woolway podała, że w głównej mierze są to mieszkańcy miasta lub okolic.

Kobieta zaznaczyła również, że dla firmy bardzo ważne jest, by inwestycją wesprzeć lokalny rynek pracy, dlatego mieszkańcy Hull i okolic mogą mieć pierwszeństwo w procesie rekrutacji. „Cieszymy się, ponieważ aplikacje, które do nas dotychczas napłynęły, zostały przesłane przez osoby wysoko wykwalifikowane. Blisko współpracujemy z urzędem miejskim w Hull i lokalnym JobCentre Plus, by mieć pewność, że informacja o trwającej rekrutacji dotrze do jak największej liczby mieszkańców Hull poszukujących pracy”, zapewniła Woolway.

Ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy pojawiać się będą również na stronie internetowej koncernu Siemens. Większość osób zatrudnionych podczas planowanego na przyszły tydzień etapu rekrutacji rozpocznie pracę na wiosnę lub na jesieni przyszłego roku. Tak wczesna rekrutacja wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szkoleń specjalistycznych za granicą, mówi szefowa działu HR koncernu Siemens.

Ten etap rekrutacji do pracy w fabryce Siemensa będzie ostatnim w tym roku. Kolejne osoby zostaną zatrudnione już w 2016 roku — nie będą one już jednak kierowane na szkolenia do duńskiej fabryki. Jest to możliwe dzięki kontraktowi podpisanemu między Siemensem a Hull College, który szkolić będzie przyszłych pracowników na terenie swojego kampusu przy Preston Road. Wiadomo, że wartość tego kontraktu wynosi około miliona funtów. W ramach szkoleń przyszli pracownicy fabryki będą uczyć się produkcji części turbin wiatrowych, jakie produkować ma fabryka, tyle że w mniejszej skali.