W ubiegłą niedzielę, 3 czerwca 2013 roku, Julia Kluk, siedmioletnia uczennica z Polskiej Sobotniej Szkoły przy St. Mary’s College, zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie poetyckim „Wierszowisko” w Londynie. W swojej grupie wiekowej Julia była nie do pobicia.
Kolejny sukces uczennicy Polskiej Sobotniej Szkoły przy St. Mary's College!!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych dwóch wspaniałych artystek, zarówno z Julii, jak i Moniki Balickiej, która dzielnie reprezentowała naszą szkołę w grupie nastolatków.

Dziewczynki osiągnęły wielki sukces przechodząc eliminacje wewnątrzszkolne. Występ w Londynie oraz sukces Julki był uwieńczeniem ich ciężkiej pracy, wspaniałym prezentem dla wspierających i dopingujących rodziców, nauczycieli i całej Polskiej Szkoły!

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polska Szkoła przy St. Mary’s College również zdobyła pierwsze miejsce w tym samym konkursie. Przygotowująca dziewczynki wspaniała nauczycielka, pani Donata Ankudowicz zasługuje na wielkie brawa i uznanie, natomiast rodzice dziewczynek na ogromne podziękowania za trud włożony w przygotowania i wsparcie młodych artystek.

„Wierszowisko” organizowane przez Polską Macierz Szkolną, jest konkursem recytatorskim opartym na Festiwalu Polskiej Poezji organizowanym od 1999 roku przez Forum Polskich Szkół w Holandii.

Tematem tegorocznego „Wierszowiska” Polska Macierz Szkolna w Londynie ustanowiła twórczość Jana Brzechwy. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie wszystkich uczniów do krzewienia polskiej poezji na terenie Wielkiej Brytanii.

Jednym z głównych punktów programu było spotkanie laureatek z Justyną Sieńczyłło, znaną aktorką z popularnego polskiego serialu „Klan”.

Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!!!!