Najcięższe dziecko, jakie przyszło na świat w Wielkiej Brytanii, urodziło się w Hull. I ważyło, choć to niewiarygodne, ponad 7 kg! Personel Hull and East Yorkshire Hospitals Trust  przecierał oczy ze zdziwienia!

Informację o najcięższym dziecku w Anglii udało się zdobyć na mocy prawa o dostępie do informacji publicznych — Freedom Of Information. Pytanie o to, ile ważył najcięższy noworodek, rozesłano do wielu oddziałów w całej Wielkiej Brytanii. Odpowiedziało ponad 100 szpitali. Po krótkiej analizie tych danych okazało się, że najcięższe dziecko w UK urodziło się właśnie w Hull.

Niestety, nie wiadomo, czy to chłopiec czy dziewczynka. Ze względu na ochronę danych osobowych nie można dotrzeć do rodziców noworodka i porozmawiać z nimi o tym przedziwnym rekordzie. A szkoda, bo to prawdziwa sensacja. Dziecko, które zajmuje w tej kategoryzacji drugie miejsce, ważyło bowiem w chwili narodzin aż o ponad 0,5 kg mniej! Trzeci z najcięższych noworodków w UK ważył natomiast nieco ponad 6,3 kg w momencie opuszczenia łona matki.

Jeśli przyjrzymy się pierwszej dziesiątce najcięższych noworodków w historii UK, zauważymy, że na siódmym miejscu znajduje się kolejne dziecko z Hull. Ważyło około 1,5 kg mniej od rekordzisty, ale nadal jego masa była imponująca.

Największy noworodek na świecie urodził się natomiast w 1879 roku w Kanadzie, podaje Księga Rekordów Guinnessa. Dziecko ważyło w chwili narodzin ponad 10,5 kg. Jego matka była jednak chora — cierpiała na gigantyzm. W wyniku powikłań poporodowych zmarła 11 godzin po wydaniu na świat potomka. Jej dziecko również cierpiało na gigantyzm.

Największe zdrowe dziecko urodziło się natomiast we Włoszech w 1995 roku — ważyło około 10 kg w chwili narodzin. Urodzenie tak dużego bobasa to niemałe wyzwanie dla jego mamy!

Jeśli znacie inne osobliwe fakty, z których słynie Hull, podzielcie się nimi w komentarzach! To miasto jest szalone — czy uda nam się to udowodnić?