20 czerwca odbędzie się w Hull Kid Alert. Uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w czasie wakacji (i nie tylko).
Kid Alert, czyli bezpieczne wakacje dla dzieci
Już 25 tys. dzieci dowiedziało się jak zachowywać się w trudnych sytuacjach. Kid Alert odbywa się od 17 lat, dzieci ze szkół podstawowych uczą się jak rozpoznawać potencjalne niebezpieczeństwo i co robić, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. Wydarzenia poprzedzają narodowy tydzień bezpiecznego dziecka, który będzie trwać w dniach 24 – 30 czerwca br.

6 organizacji będzie przygotowywało dzieci do reakcji na różne nietypowe sytuacje. W ciągu 10 – minutowych scenek będą pokazywały, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pracownicy Hull City Council będą przestrzegać przed opuszczonymi budynkami oraz powiedzą, jak pilnować własnego psa i zachowywać się w stosunku do obcych zwierząt. Strażacy będą szkolić na temat bezpieczeństwa w domu i samochodzie. Swoje zajęcia poprowadzi też Injury Minimisation Programme for Schools (IMPS), straż przybrzeżna oraz policja. Odbędzie się też wykład na temat zastraszania w szkole i poza nią.

Celem organizatorów jest nauczenie dzieci sposobów zapewnienia sobie bezpieczeństwa nie rezygnując z dobrej zabawy w czasie lata.

Źródło: www.hullcc.gov.uk