Długo oczekiwane wakacje rozpoczęte. Dzieci szczęśliwe, spędzają wolny czas na beztroskiej zabawie. Sprzyja temu ładna pogoda, długie dni i słońce na niebie.

Część rodzin wakacyjny urlop spędzi w Polsce, w gronie rodziny i znajomych, część wyjedzie na wczasy do egzotycznych krajów, by tam oddać się słodkiemu lenistwu, leżąc na plaży czy pływając w morzu. Są i tacy, którzy wakacje postanowili spędzić w Anglii, wykorzystując urlop na spędzenie czasu z dziećmi i zapewnienie sobie i im ciekawych atrakcji.

Dla tych, którzy mają dzieci i spędzają wakacje w Hull, proponujemy dwie ciekawe atrakcje, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Pierwsza z nich to konkurs czytelniczy „Summer Reading Challenge”. Zasady konkursu są następujące: dziecko chcące wziąć udział musi zapisać się w jednej z lokalnych bibliotek (pełna lista tutaj), następnie w ciągu wakacji musi przeczytać co najmniej 6 książek, za które otrzyma specjalne naklejki i nagrody. Akcja ta ma na celu zachęcenie dzieci do czytania książek, a przez to do rozwijania wyobraźni. Każdego roku jesienią dzieci, które zebrały co najmniej 6 naklejek, zaproszone są do Hull City Hall na specjalną ceremonię, podczas której otrzymają medal i certyfikat. Więcej informacji na temat „Summer Reading Challenge” na stronie http://summerreadingchallenge.org.uk/.

Druga atrakcja, bardziej na sportowo, skierowana jest do wszystkich amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Odbywające się przez całe wakacje darmowe imprezy „Get Active in your park this Summer” to sesje sportowe zaplanowane z myślą o młodszych i starszych. Sesje odbywają się w dwunastu parkach na terenie całego Hull, pełna lista parków i sesji na stronie www.activehull.co.uk.

Na miejscu czekają sportowcy, którzy prowadzą gry i zabawy takie jak: tenis, piłka nożna, rugby, chusta (parachute), tory przeszkód, taniec i wiele innych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w opisanych powyżej imprezach bądź w innych, organizowanych przez urząd miejski. Niech czas wakacji będzie czasem zabawy, rozwijania nowych umiejętności i wspólnego przeżywania wielu przygód.