Queens Victoria SquarePrywatne zapiski najdłużej panującej monarchini Wielkiej Brytanii – królowej Wiktorii ukazały się w sieci na stronie stworzonej specjalnie za okazji diamentowego jubileuszu Elżbiety II. Można tam znaleźć listy, zapiski, obrazki i fotografie rekordzistki na brytyjskim tronie, aż do teraz jedynej monarchini obchodzącej diamentowy jubileusz – czyli 60-lecie panowania (w 1897 r.).

Portal podzielono na dziewięć działów: młoda księżniczka, droga do tronu, miłość i małżeństwo, życie rodzinne, dom i imperium, wiktoriańskie wynalazki (z których najważniejsze to telefon i telegraf), gospodarstwo domowe, dzień diamentowego jubileuszu.

Najdłużej w historii panująca monarchini, pierwsza i ostatnia z tytułem imperatorowej Indii, miała z księciem Albertem dziewięcioro dzieci. Nigdy nie doszła do siebie po przedwczesnej śmierci małżonka w 1861 r. i do końca życia nosiła po nim żałobę.

W Hull możemy zobaczyć kilka miejsc poświęconych królowej Wiktorii takich jak: Queen Victoria Square w samym centrum miasta lub dzielnica Victoria Dock przy zatoce rzeki Humber.

Adres strony z zapiskami królowej: http://www.queen-victorias-scrapbook.org

źródło: RMF24.pl