11-letni uczniowie z Hull i East Riding nieznacznie poprawili wyniki w testach na zakończenie edukacji na poziomie podstawowym. W tym roku rząd wprowadził nowe poziomy osiągnięć.
Podstawówki: widać postęp, ale Hull stać na więcej
Hull znalazło się na 137. miejscu nowej listy 152 okręgów edukacyjnych, a East Riding na 55., ex aequo z innymi obszarami. W Hull 71% dzieci otrzymało dobre wyniki z czytania, pisania i matematyki, co jest czteropunktową zwyżką w porównaniu do ubiegłego roku. Na obszarze całego kraju postęp był jednoprocentowy i wynosi obecnie 75%.

Ken Sainty, dyrektor do spraw standardów przy Hull City Council, powiedział: „Dążymy do tego, by z roku na rok osiągać coraz lepsze wyniki i, jak widać, udaje się nam to” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Mimo tego, władze miasta nadal znajdują się na końcu listy wśród tych osiągających poziom poniżej 60%.

„Ciągle nie jesteśmy jeszcze tam, gdzie chcielibyśmy być” – dodaje Sainty. „Jednak zachęcające jest to, że co roku widzimy postęp, a różnica poziomu naszych szkół w porównaniu z krajowymi się zmniejsza”.

Szkoły podstawowe w East Riding osiągnęły ponadprzeciętny wynik, a także poprawiły własne osiągnięcia z poprzedniego roku. 77% dzieci osiągnęło wymagane poziomy w umiejętności czytania, pisania oraz w matematyce – to o dwa punkty procentowe więcej niż średnia krajowa oraz o jeden więcej niż w zeszłym roku.

Mike Furbank z East Riding Council powiedział: „W tym roku uzyskaliśmy lepsze wyniki niż w zeszłym, to trend wznoszący, nasze szkoły radzą sobie bardzo dobrze. Jednak nie jesteśmy usatysfakcjonowani, nie jesteśmy niefrasobliwi, chcemy być jeszcze lepsi”.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk