Spiochy w HullWedług ankiety przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii Hull znalazło się na trzecim miejscu listy najbardziej zaspanych i leniwych miast.
Średni mieszkaniec Hull śpi w ciągu doby 8,9 godziny. Więcej czasu pod kołdrą spędzają tylko mieszkańcy Swansea: 9,2 godziny i Inverness: 9,1 godziny. Badanie przeprowadziła firma produkująca materace – Ergoflex UK.

Co o wynikach ankiety sądzą mieszkańcy? Dla większości problem leży w tym, że ludzie – bezrobotni i bez perspektyw – po prostu nie mają po co wstawać wcześnie z łóżka. Bill Smith, 68 lat, mieszkaniec zachodniego Hull, mówi: „Nie ma powodu, dla którego ludzie mieliby teraz wstawać, nie ma żadnej pracy, zaś ci, którzy pracują, zazwyczaj nie są odpowiednio wynagradzani. Nic dziwnego, że Hull jest takie ospałe” (cyt. za thisishullandeastriding.cu.uk). Marion Rackley z Cottingham dodaje: „Urodziłem się w Hull i kiedy wróciłem po 40 latach zauważyłem dużą różnicę w podejściu do życia wśród młodych ludzi. Nie ma już klubów młodzieżowych takich, jakie działały kiedyś i w związku z tym nie ma co robić”.

Mieszkańcy Inverness są nie tylko na drugim miejscu, jeżeli chodzi o długość snu ale także najszybciej ze wszystkich kładą się spać – średnio o 9:35. Najlepiej zaś wysypiają się mieszkańcy Bath – aż 64% osób oceniło swój sen jako „bardzo dobry”.

Źródło: http://www.thisishullandeastriding.co.uk