Córka Laury Jones urodziła się z rzadkim schorzeniem genetycznym, które powoduje, że dziecko niedosłyszy i jest upośledzone fizycznie. Kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele trudu muszą zadać sobie rodzice niepełnosprawnych dzieci, by im pomóc. Dlatego zorganizowała dla nich specjalny event.

Od jakiegoś czasu Laura Jones współpracuje z fundacją Kids (Chanterlands Avenue, Hull). Fundacja stawia sobie szczytny cel: chce pomagać i wspierać niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. Problem polega jednak na tym, że wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z możliwości wsparcia, jakie mogą otrzymać. Dlatego Jones, która jeszcze kilka lat temu znajdowała się w podobnej sytuacji, postanowiła wyjść im naprzeciw.

W najbliższą sobotę między 10.00 a 14.00 w centrum handlowym Princess Avenue (ground floor) w Hull odbędzie się spotkanie skierowane do rodziców niepełnosprawnych dzieci. Organizatorka zaprosiła wielu wystawców, którzy będą rozmawiać z rodzicami i przekazywać im informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia w mieście.

Laura Jones zaprasza na spotkanie całe rodziny — także dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, takich jak face-painting czy teatrzyk lalek.

Organizatorka ma nadzieję, że na spotkaniu pojawi się wiele osób. „Sama znajdowałam się kiedyś w potrzebie. I wiem, jak bardzo brakowało mi informacji na temat tego, gdzie mogę szukać pomocy. A tymczasem okazało się, że możliwości otrzymania wsparcia jest bardzo wiele. Tylko rodzice muszą wiedzieć, gdzie je znaleźć. Postanowiłam zorganizować imprezę skierowaną właśnie do nich. Właśnie po to, by pokazać im, na co mogą liczyć” — mówi Jones. I dodaje, że do działania motywuje ją przede wszystkim jej własna córka. „Mimo choroby genetycznej jest radosnym dzieckiem, uczęszcza do szkoły Frederick Holmes School. I to także przez wzgląd na nią robię to wszystko” — twierdzi organizatorka sobotniego spotkania.

Więcej informacji na temat działalności fundacji Kids znaleźć można na stronie internetowej kids.org.uk.