panele słoneczne w HullUpały i słoneczne dni oznaczają sprawiają, że panele fotowoltaiczne mają co robić. Te zamontowane na bibliotece przy Boulevard w Hull zarobiły już niemal £1,750.
W zeszłym roku wspomniana biblioteka została oddana do ponownego użytku po gruntownym remoncie. W jego trakcie na południowym fragmencie dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne, które przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną.

Suma £1,750 to nie tylko oszczędności, które rada miasta poczyniła nie musząc płacić za prąd dla biblioteki. Nadwyżkę wytworzonej energii placówka odsprzedaje najbliższej elektrowni, stąd większe zyski.

Radny Martin Mancey, który z ramienia rady miasta zajmuje się elektrycznością, powiedział: „To wspaniałe móc widzieć, jak te panele działają na rzecz miasta i środowiska. Nadal szukamy różnych możliwości instalowania paneli na naszych budynkach. W zeszłym miesiącu założyliśmy 200 paneli na parkingu przy Pryme Street. To pokazuje jak bardzo jesteśmy oddani, żeby stać się wiodącym w tej kwestii miastem w UK, tak jak zakłada City Plan” (cyt www.hullcc.gov.uk).

Cały system paneli słonecznych i fotowoltaicznych powinien spłacić się w przeciągu 18 lat.
 
źródło: http://www.hullcc.gov.uk