Z okazji zbliżającego się Adult Learners` Week Hull przygotowało ofertę darmowych kursów dla osób, które pragną uczyć się przez całe życie. Tydzień nauki będzie odbywać się w dniach 18 – 24 maja.
Nauka w każdym wieku
Gary Parkinson z Hull Training and Education zapowiada: „Obojętnie czy jesteś osobą szukającą sposobu na polepszenie perspektyw podczas szukania pracy, czy uczysz się tylko dla zabawy, ten tydzień to idealna okazja, żeby pójść na darmową lekcję i dowiedzieć się na czym polega kurs. Zapraszamy do udziału także przedstawicieli biznesu, którzy będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób mogą wesprzeć naukę seniorów” (cyt. za: hullcc.gov.uk).

Wśród kursów każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie: zajęcia z rzeźbienia, kursy komputerowe, historia. Kilka sesji zostało też przygotowanych z myślą o osobach, które chcą pracować jako opiekunowie dzieci oraz osób starszych. Riverside Housing Association zasponsorowało cykl wykładów na temat pisania CV i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

W czasie Adult Learners` Week rozdawane będą również nagrody tym osobom, które uzyskały wyjątkowe rezultaty, jak Dawn Needle, która po chorobie w wieku 55 lat musiała właściwie uczyć się wszystkiego od nowa.

„Każdego roku historie zwycięzców przypominają nam, jak bardzo ludzie mogą poprawić swoje życie dzięki nauce – mówi David Hughes z National Institute of Adult Continuing Education. – To pomaga im być bardziej zaangażowanymi w życie lokalnej społeczności i często daje im nadzieję na lepszą przyszłość. Mam nadzieję, że ich oddanie, entuzjazm i pragnienie lepszego życia inspiruje innych do podjęcia nauki i zmienienia swojego życia na lepsze”.


Źródło: www.hullcc.gov.uk