Wg raportu opublikowanego przez Centre for Entrepreneur Research oraz DueDil Polacy są szóstą najbardziej aktywną grupą emigrantów-przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii. Badanie pokazuje, że prawie 22 000 polskich dyrektorów zarządzających utworzyło ponad 21 000 przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo dalsze 62 000 polskich przedsiębiorców na Wyspach pracuje na własny rachunek (self-employed). Raport pokazuje jak wiele Polacy wnoszą w gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Biznes Online

Regularne spotkania biznesowe organizowane przez Polish Business Link oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową  mają za zadanie integrację polskiej społeczności biznesowej w Wielkiej Brytanii. Kolejne polskie seminarium biznesowe odbędzie się w Manchester 1. maja 2014, w dziesiątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Spotkanie jest dedykowane zarówno osobom prowadzącym firmę w UK jak i tym, którzy planują otwracie swojego biznesu.

Tematyka majowego Seminarium nie powinna pozostawać obojętna żadnemu z przedsiębiorców, którzy w procesie realizacji swoich biznesowych celów chcą wykorzystywać najnowocześniejsze narzędzia, jakie oferuje druga dekada XXI wieku. Oczywiście mowa o Internecie, który stanowi dzisiaj istotną platformę pozyskiwania klientów w niemalże każdej branży. Prowadząc biznes na Wyspach warto także wiedzieć, iż w europejskich rankingach dotyczących najwyższej wartości sprzedaży detalicznej za pośrednictwem Internetu Wielka Brytania plasuje się na czołowej pozycji.

W ramach interaktywnych warsztatów e-commerce zaproszeni specjaliści z branży e-marketingu wyjaśnią, na czym polegają mechanizmy skutecznej promocji oferty firmy w Internecie. Na spotkaniu nie zabraknie także technicznych porad dotyczących wdrażania biznesu do sieci oraz poszczególnych działań związanych z dotarciem z ofertą do potencjalnych klientów. Eksperci podzielą się z uczestnikami wiedzą na temat tworzenia oraz administracji funkcjonalnych sklepów internetowych oraz witryn firmowych, a także wskażą sposoby na wykorzystanie wyszukiwarki Google do pozyskiwania klientów online przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Ponadto uczestnicy eventu będą mieli okazję do zgłębienia zagadnienia, jakim jest marketing społecznościowy. Nie zabraknie także praktycznych informacji dotyczących prawa, m.in. z zakresu zarządzania danymi osobowymi, polityką zwrotu produktów zakupionych w sieci, aspektów podatkowych, regulaminów czy klauzuli umownych e-sklepów.

Po części teoretycznej przyjdzie czas na case studies, które zaprezentują przedsiębiorcy, którym już udało się osiągnąć sukces w e-biznesie. Będzie to również okazja do uzyskania odpowiedzi z ust praktyków na wszelkie pytania. Tradycyjnie integralną częścią spotkania pozostaje sesja networkingowa, w ramach której przedstawiciele polskich środowisk przedsiębiorczych z UK będą mieli okazję do przedstawienia swoich projektów, jak również wymiany cennych doświadczeń oraz nawiązania partnerskich relacji biznesowych w miłej atmosferze przy lampce wina.

Majowe Seminarium Biznesowe w Manchester to wydarzenie dla każdego polskiego przedsiębiorcy z UK, który swój sukces chce budować przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi marketingu online.

Gdzie: Instituto Cervantes, 326-330 Deansgate, Campfield Avenue Arcade, Manchester, M3 4FN

Kiedy: 1 maja 2014, 14.30-20.30

Koszt udziału:
£10 (członkowie Pblink, rezerwacja online),
£18 (firmy niezrzeszone, rezerwacja online),
£25 (gotówka w dniu eventu)

 

Program wydarzenia oraz rejestracja online:

http://pblink.co.uk/component/eventbooking/?task=view_event&event_id=27&Itemid=121