Długo wyczekiwana droga łącząca, Kingswood Link Road, która miała być gotowa w 2013 roku, nadal pozostanie zamknięta. Nie zakończono jeszcze prac drogowych. 

Droga miała być gotowa i włączona do ruchu przed dwoma latami. Termin oddania drogi do użytku przesuwano następnie wielokrotnie. Ostatecznie ustalono, że otwarcie nastąpi w ubiegły piątek – niestety, pomimo szczerych chęci lokalnych władz, nie udało się zrealizować tego planu. Jak można przypuszczać, w związku z komplikacjami, Kingswood Link Road pozostanie nieczynna jeszcze przynajmniej przez najbliższe tygodnie.

Radny Charles Quinn, odpowiedzialny za tę inwestycję, wyraził swoje niezadowolenie w związku z opóźnieniami. „Jestem  zirytowany tą sytuacją, podobnie jak wszyscy zainteresowani sprawą” powiedział radny i podkreślił, że otwarcie drogi było już wielokrotnie przesuwane na przestrzeni czasu. Quinn przyznał, że kiedy został radnym w 2012 roku, miał nadzieję, że Kingswood Link Road zostanie oddana do użytku zgodnie z planem – w połowie 2013 roku.

Radny wyraził zrozumienie dla frustracji mieszkańców Kingswood, którzy z niecierpliwością czekają na otwarcie nowej drogi. Niektórzy marzą o niej już od ponad dziesięciu lat! Dzięki drodze łączącej Kesteven Way i centrum Kingswood ruch drogowy w okolicy powinien ulec rozładowaniu.

Władze zaznaczają, że jeśli jeszcze raz dojdzie do podobnej sytuacji, podejmą decyzję o przeprowadzeniu śledztwa w tej sprawie, które pozwoliłoby ustalić przyczyny opóźnień w robotach drogowych.

Graham Hall z urzędu miejskiego w Hull powiedział, że każda inwestycja drogowa składa się z wielu elementów, które łączone są w całość. Jeśli opóźnienia pojawią się na jednym z remontowanych odcinków, wydłuży to okres budowy całej drogi. Hall zaznaczył, że opóźnienia zdarzają się przy wielu inwestycjach drogowych i nie są niczym niezwykłym.

Zgodnie z zapewnieniami urzędników,  droga mimo kolejnych opóźnień ma być czynna z końcem maja.