Z najnowszego raportu wynika, że imigranci zakładają firmy częściej niż rdzenni Brytyjczycy. Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce przedsiębiorczych nacji.
1 na 7 firm w UK jest zakładana przez imigrantów
Raport przygotowany we współpracy przez DueDil i ośrodek badawczy Centre for Entrepreneurs stwierdza, że 17,2% obcokrajowców prowadzi własny biznes, podczas gdy wśród Brytyjczyków odsetek ten wynosi zaledwie 10,4%. „Imigracja jest jednym z najbardziej emocjonalnych tematów, na jaki dyskutuje się w Wielkiej Brytanii” – mówi Damian Kimmelman, założyciel DueDil (cyt. za londynek.net). „Niestety, opinie rzadko są oparte na dowodach. Ten dokument pokazuje, że migranci są super – produktywnymi płatnikami netto brytyjskiej gospodarki”.

Najczęściej własną firmę w UK zakładają Irlandczycy, na drugim miejscu stoją Hindusi. Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce, razem z Chińczykami i Pakistańczykami.

Najlepszym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej dla imigrantów okazuje się Londyn. Tutaj swój biznes założyło aż 220.637 imigrantów. Na drugim miejscu znalazło się Birmingham. „Udział przedsiębiorców – migrantów w rynku zapiera dech w piersiach” – twierdzi dyrektor Centre for Entrepreneurs, Matt Smith. „To w gestii polityków wszystkich brytyjskich partii leży, aby uczcić ich wkład w gospodarkę oraz prowadzić dla nich politykę pro – biznesową”.


Źródło: http://londynek.net/