Juliet Strang, dyrektorka Thomas Ferens Academy w północnym Hull, ustępuje ze stanowiska. Powodem są bardzo złe wyniki w egzaminach GCSE.
Złe wyniki Thomas Ferens Academy - dyrektor ustępuje
Strang złożyła dymisję ze skutkiem natychmiastowym w tym tygodniu. Pracownicy zostali już powiadomieni o jej decyzji, do rodziców wysyłane są listy.

Wybudowana za £24 miliony Akademia funkcjonuje dopiero od dwóch lat i już spotkała się z ostrą krytyką. Zeszłoroczne GCSE poszły bardzo źle, a w tym roku nie było lepiej. Tylko 20% uczniów uzyskało złoty standard, czyli oceny od A do C za pięć przedmiotów, w tym za angielski i matematykę. Co więcej, szkoła została zmuszona w zeszłym tygodniu do wystosowania przeprosin do uczniów, którzy nie otrzymali wyników swoich egzaminów z powodu kłótni związanej z opłatami za tablety.

Niedawno szkołę odwiedzili pracownicy Ofsted i wszystko wskazuje na to, że ich raport nie będzie korzystny dla placówki. Ferens już w zeszłym roku zostało ostrzeżone przez rząd, że jeżeli nie poprawi jakości swojego nauczania natychmiast, to będzie musiał liczyć się z bardziej ścisłą kontrolą.

Strang, która wcześniej przez 14 lat prowadziła Villiers School w Londynie, mówi: „Kiedy dołączyłam do Thomas Ferens Academy obiecywałam osiągnięcia. Niestety, mimo ciężkiej pracy nas wszystkich, tegoroczne wyniki GCSE były bardzo rozczarowujące. Dlatego postanowiłam złożyć rezygnację. Nie mam wątpliwości, że w przyszłości ta akademia rozkwitnie i życzę wszystkim rodzinom oraz personelowi wielkich sukcesów” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Rządowy cel dla każdej szkoły to 40% uczniów osiągających złoty standard, a sama akademia planowała osiągnąć wynik 43%. Co więcej, Sir Henry Cooper School, zamknięta szkoła, z której pochodzi większość dzieci uczęszczających do Ferens Academy, osiągała wyniki o 12% lepsze od Ferens.

Teraz placówka będzie współpracować blisko z Sirius Academy przy Anlaby Park Road South, a Andrew Dulson, jeden z pracowników szkoły, od przyszłego tygodnia zacznie pełnić funkcję dyrektora Ferens Academy. Sirius podczas ostatniej kontroli Ofsted otrzymało najwyższą ocenę: „outstanding ” (nadzwyczajny), we wszystkich kategoriach. Dr Kathy Taylor, dyrektorka Sirius Academy, mówi: „Cieszę się, że nasza szkoła może zaproponować wsparcie pracownikom i uczniom Thomas Ferens i nie mogę się doczekać przyszłej pracy nad zapewnieniem uczniom nagłej i długotrwałej poprawy”.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/