Skidby Mill to ostatni prawdziwy działający młyn w Yorkshire, a także kolejna atrakcja położona niedaleko Hull, którą warto odwiedzić.

Młyn w Skidby, Cottingham (HU16 5TF) i towarzyszące mu obiekty są oryginalne. W jednym z budynków mieści się Museum of East Riding Rural Life, w którym można oglądać obrazy przedstawiające życie codzienne na wsi przed wiekami, a także Village Life Gallery, gdzie można poznać więcej szczegółów na temat tamtego stylu życia.

Najciekawszą rozrywką jest jednak zobaczenie młynarza przy pracy. Młyn pracuje od środy do niedzieli, ale jako że młynarz jest tylko jeden, warto upewnić się, czy jest w pracy danego dnia.

Skidby Mill to świetna atrakcja dla całej rodziny. Jest tutaj miejsce na piknik oraz Sails Cafe, w której można zjeść potrawy przygotowane z robionej na miejscu pełnoziarnistej mąki. Dostępne jest także menu dla dzieci. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych, takich jak zajęcia interaktywne, puzzle i zabawa ze zwierzętami oraz rozległy plac zabaw.

W sklepie z pamiątkami poza typowymi drobiazgami można także kupić mieloną na miejscu mąkę.

Młyn otwarty jest codziennie, także w Bank Holidays, ale jest zamknięty w Święta Bożego Narodzenia, Boxing Day i Nowy Rok. Godziny otwarcia to 10.00 – 17.00 (ostatnie wejście o 16.15). Bilety dostępne są w cenach: £2.50 dorośli, £1.25 dzieci powyżej 5 roku życia, maluchy poniżej 5 lat wchodzą za darmo.