Hull od wieków uchodzi za miasto rybackie. Przez wieki zdecydowana większość mężczyzn zajmowała się rybołówstwem, czego ślady obejrzeć możemy w wielu miejscach miasta, na przykład w Muzeum Morskim „Hull Maritime Museum”.

Dla tych, którzy interesują się morzem i wszystkim, co jest z nim związane, wizyta w Hull Maritime Museum będzie nie lada gratką. Położone w ścisłym centrum miasta (przy placu Queen Victoria Square), otwarte jest przez cały tydzień w godzinach: poniedziałek – sobota: 10.00 – 17.00, niedziela: 13.30 – 16.30.

Zbiory w muzeum umieszczone są w kilku galeriach, wśród których wymienić należy: galeria o wielorybach, rybołówstwo i handel morski. W galerii o wielorybach możemy prześledzić narodziny i rozwój przemysły wielorybniczego. Pierwsze wzmianki o połowach wielorybów sięgają XVII wieku. Do roku 1820 znanych było 60 wielorybników żeglujących co sezon nawet do Arktyki i przywożących z połowów olej i kości wielorybów. Olej z wieloryba miał wtedy szerokie zastosowanie jako paliwo do lamp oraz przy garbowaniu skór.

Na wystawie obejrzeć można pełnowymiarowe szkielety różnych gatunków wielorybów, a także narzędzia, takie jak harpuny, używane do polowania. Nie brakuje również pochodzących z tamtych czasów dzienników, czasopism, obrazów przedstawiających statki, a także wyrobów z zębów, kości i kłów wielorybów, produkowanych przez wielorybników.