Jedna z lokalnych firm zajmujących się pośrednictwem w handlu i wynajmie nieruchomościami alarmuje, że po tym, jak Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, w mieście coraz mniej jest mieszkań na wynajem.

Wielu ekspertów wskazuje na negatywne skutki Brexitu dla różnych obszarów brytyjskiej gospodarki. Tym bardziej ciekawa jest informacja przekazana przez agencję Garness Jones, zgodnie z którą w Hull coraz mniej jest mieszkań na wynajem. Okazuje się bowiem, że Brexit zamiast zahamować, przeciwnie, pobudził ten sektor najmu w mieście. Menadżer Paula Reading z Garness Jones mówi, że mieszkań brakuje w szczególności w centrum i w zachodnich dzielnicach Hull. „Popyt na mieszkania jest olbrzymi, w niektórych rejonach miasta liczba potencjalnych najemców przekracza liczbę dostępnych na wynajem mieszkań” — mówi ekspertka. I dodaje, że spośród kilkuset mieszkań, za wynajem których odpowiada jej agencja, w tej chwili tylko osiem jest wolnych i czeka na lokatorów.

Wiadomość o tak olbrzymim zainteresowaniu mieszkaniami na wynajem w Hull ucieszy z pewnością landlordów. Niewykluczone, że bedą oni podnosić czynsz w związku z dużym popytem. Nie będą bowiem musieli obawiać się, że ich mieszkanie się nie wynajmie.

Coraz więcej inwestorów interesuje się kupowaniem nieruchomości w Hull. Duże zainteresowanie mieszkaniami w mieście jest tylko jednym z powodów. Eksperci tłumaczą, że nie bez znaczenia jest także fakt, że w 2017 roku Hull będzie Brytyjskim Miastem Kultury, więc oczy całej Wielkiej Brytanii zwrócone będą właśnie na nie. Inwestorzy doceniają ponadto dynamiczny rozwój lokalnej gospodarki. „Hull zdecydowanie staje się miastem coraz bardziej atrakcyjnym dla inwestorów” — potwierdza Paula Reading. Jej zdaniem dla inwestorów szczególnie atrakcyjne są nieruchomości położone w takich lokalizacjach jak Humber Street. Coraz więcej z nich wykupują osoby spoza miasta. Wkrótce będą mieszkania wynajmować. I z pewnością nie będą niezadowolone z tej inwestycji. Tym bardziej, że Hull jest jednym z ostatnich miejsc w UK, w których można dostać mieszkanie na wynajem za mniej niż 40 tys. funtów. Tyle tylko, że niedługo ceny i tutaj mogą pójść w górę. Tak samo jak czynsze najmu.