Część mieszkańców Hull już otrzymała swoje zaproszenie na imprezę otwierającą rok 2017, w którym Hull będzie brytyjską stolicą kultury. A Ty? Masz już zaproszenie?

Na początku grudnia szefowie kampanii City of Culture poinformowali, że wszyscy mieszkańcy miasta otrzymają specjalne zaproszenie na imprezę otwierającą, która potrwa przez tydzień i będzie cyklem projekcji multimedialnych pod tytułem Made in Hull. Projektem kierował Sean McAllister, wielokrotnie nagradzany twórca filmowy z Hull. W ramach Made in Hull na elewacjach wielu budynków w mieście wyświetlone zostaną filmy historyczne, animacje i projekcje świetlne. Ma to ożywić przestrzeń w mieście i pokazać jego bogatą historię i kulturę. Jednym z ważniejszych miejsc będzie plac Queen Victoria Square — to tam pokazane zostaną najciekawsze projekcje, którym towarzyszyć będzie dodatkowo odpowiednio dobrana muzyka.

„Nie chcieliśmy tworzyć jednego, wielkiego wydarzenia otwierającego przyszły rok. Woleliśmy zamiast tego zaplanować cykl imprez w całym mieście, w których każdy będzie mógł wziąć udział. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta” — powiedział szef kampanii City of Culture, Martin Green.

Pierwszym wydarzeniem w 2017 roku będzie jednak wielki pokaz fajerwerków. Jego organizatorzy zapewniają, że pokaz będzie bardziej spektakularny niż ten w ramach London New Year’s Eve w stolicy UK. Niestety, liczba biletów była mocno ograniczona i wejściówki nie są już dostępne. Można będzie natomiast bez przeszkód wybrać się na projekcje w ramach Made in Hull.

Zaproszenia na wydarzenia w ramach Hull City of Culture 2017  dostarczane będą do każdego domu. Część rodzin już je otrzymała — trafiły wprost na matę wejściową. Ich dumni właściciele chwalą się nimi na Facebooku, budząc zazdrość tych, do których wejściówki jeszcze nie dotarły.