Już od kilku dni korzystać można ze słynnej atrakcji w parku East Park w Hull — Splash Boat. Niemłoda już łódź co roku przyciąga wielu amatorów silnych emocji i dobrej zabawy!

Z zabawy na łodzi korzystać można tylko w okresie letnim. Przez resztę roku prowadzone są prace konserwacyjne, które umożliwiają tak długoletnie sprawne działanie atrakcji w East Park. W tym roku Splash Boat będzie działać od 19 lipca do 4 września, czyli przez około sześć tygodni.

Radny Terry Geraghty, który odpowiada za rozrywkę i kulturę w mieście, powiedział, że Splash Boat jest integralną częścią parku East Park w Hull. Dlatego też władzom miasta zależy na dbaniu o tę atrakcję, tak aby kolejne pokolenia mogły z niej korzystać. Wyremontowano między innymi tory, po których porusza się łódź. Sprawdzono także układ elektryczny odpowiedzialny za działanie atrakcji. Sama łódź została pokryta specjalną powłoką antypoślizgową, dzięki której można bezpiecznie z niej korzystać.

Splash Boat uruchomiono po raz pierwszy w 1929 roku. Od tamtego czasu łódź stała się jedną z ulubionych atrakcji mieszkańców miasta. Warto podkreślić, że choć jakiś czas temu na Wyspach spotkać można było wiele podobnych łodzi, to obecnie pozostały i nadal działają tylko dwie. Jedną z nich jest łódź z East Park w Hull.

Z atrakcji korzystać można w godzinach 10.45 — 17.15 każdego dnia. Przejażdżka kosztuje 1,05 funta (bilet normalny) oraz 0,55 funta (bilet ulgowy dla dzieci w wieku do 16. roku życia). Serdecznie zapraszamy do korzystania z łodzi Splash Boat!