W okresie świątecznym, jak zwykle, zmieniają się daty odbierania śmieci w Hull i East Riding. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Po Świętach zostajemy zwykle z górami śmieci, które piętrzą się i wręcz wychodzą z koszy. Puste butelki po winie, połamane bombki, opakowania po jedzeniu, papier po prezentach — to tylko niektóre z nich. Co z nimi zrobić?

Przedstawiamy poniżej informacje dotyczące odbioru śmieci w Hull i East Riding!

Hull City Council:

— śmieciarki będą odbierać odpady od środy, 28 grudnia, do soboty, 31 grudnia 2016

— uwaga! Odbiór śmieci będzie cofnięty o jeden dzień w stosunku do normalnych dat!

— odpady będą odbierane zgodnie z normalnym planem po 3 stycznia 2017 roku, kiedy wszystko wróci do normy

East Riding Council:

— mieszkańcy East Riding otrzymali już drogą pocztową książeczki z wykazem, w którym znajdują się daty odbioru odpadów w 2017 roku. Dodatkowo opisano tam także szczegółowo, w jakie dni śmieciarki będą odbierać odpady w poszczególnych miejscowościach w okresie świątecznym, czyli w ciągu najbliższych dni

— osoby, które z jakiegoś powodu nie otrzymały drogą pocztową informacji na temat odbioru śmieci, mogą sprawdzić szczegółowe daty online. Wystarczy skorzystać z tej strony internetowej, podając swój kod pocztowy. Istnieje także możliwość otrzymywania powiadomień z przypomnieniem drogą smsową. Aby móc skorzystać z takiej formy przypomnienia, należy zarejestrować się w systemie

— w East Riding odbiór śmieci odbywać się będzie zgodnie z normalnym systemem od poniedziałku 16 stycznia 2017

Istnieje także możliwość samodzielnego odwiezienia śmieci do jednego z dostępnych centrów odbioru odpadów. W Hull są trzy centra Household Waste and Recycling Centre: Sutton Fields przy Amsterdam Road, Wiltshire Road oraz Burma Drive. Wszystkie z nich czynne są od 10.00 do 17.00, z wyjątkiem 31 grudnia (czynne do 16.00) i 1 stycznia 2017 (zamknięte).

W East Riding punkty odbioru śmieci znajdują się w następujących miejscach: Airmyn, Beverley, Carnaby, Driffield, Hornsea, Humberfield, Market Weighton, Pocklington, Preston i Withernsea. Czynne tak samo, jak punkty w Hull.