Chociaż Londyn nie należy do najtańszych miast w Europie, to można zobaczyć wiele jego atrakcji zupełnie za darmo. Kilka z nich już zaprezentowaliśmy, kolejne przedstawiamy dzisiaj!

  1. Borough Market. To popularna hala targowa, znajdująca się po południowej stronie Tamizy. Targ czynny jest od czwartku do soboty (najwięcej sprzedawców wystawia swoje towary ostatniego dnia targowego). Hala Borough Market działa od XIII wieku – można w niej poczuć ducha czasu. To również doskonałe miejsce do zjedzenia pysznego lunchu w stolicy Wielkiej Brytanii. Bogactwo smaków gwarantowane!
  2. Natural History Museum. Londyn może poszczycić się jednym z największych muzeów historii naturalnej w całej Europie. Podróżnicy z czasów wiktoriańskich, kiedy Wielka Brytania była potęgą, przywozili na nasz kontynent wiele ciekawych przedmiotów – kiedyś były one zwykłymi pamiątkami z podróży, dziś zgromadzono je w muzeum w charakterze eksponatów.
    W muzeum można zobaczyć wystawy poświęcone różnym zwierzętom, od bezkręgowców po kręgowce. Nie brakuje również szkieletów dinozaurów, które robią olbrzymie wrażenie na zwiedzających.
    Częścią muzeum jest ogród Wildlife Garden, czynny od kwietnia do września. Muzeum czynne jest codziennie od 10.00 do 17.50. Więcej informacji na stronie internetowej Natural History Museum.
  3. Science Museum. To miejsce, w którym można się wiele nauczyć. Każdy zwiedzający ma szansę poznać najważniejsze wynalazki, które zmieniły nasze życie. W muzeum nauki znajdziemy również wiele interaktywnych wystaw, które pozwolą na łatwiejsze zapamiętanie przekazywanej wiedzy i sprawią, że nikt nie będzie się tu nudzić! Muzeum czynne jest w godzinach 10.00 – 18.00 (kasy zamykane są na trzy kwadranse przed zamknięciem obiektu). W ciągu wakacji muzeum czynne jest o godzinę dłużej. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum.
  4. Victoria & Albert Museum. Uznaje się, że muzeum to posiada najciekawszą i najlepszą na świecie kolekcję dzieł sztuki użytkowej. W tym miejscu zobaczyć można piękne dywany sprzed kilkuset lat, ozdobne żyrandole i wiele innych interesujących eksponatów. Muzeum czynne jest codziennie od 10.00 do 17.45 (w piątki do 22.00). Więcej informacji na stronie Victoria & Albert Museum.
  5. Serpentine Gallery. To miejsce jest absolutnym must see dla miłośników sztuki współczesnej. W galerii znaleźć można dzieła wielkich artystów. W okresie letnim obok siedziby muzeum otwierany jest specjalny pawilon, w którym odbywają się wykłady i pokazy filmów. Muzeum jest nieczynne w poniedziałki. W pozostałe dni kolekcję Serpentine Gallery można oglądać w godzinach 10.00 – 18.00. Więcej informacji na stronie galerii.