Niektórzy mieszkańcy Hull są zakochani w naszym mieście – i to do tego stopnia, że zrobią wszystko, by wypromować je na zewnątrz. Sergej Komkov, Litwin, który od 15. roku życia mieszka w Hull, wpadł na pomysł…

…stworzenia serii kartek pocztowych, na których widnieją drzwi budynków w Hull! Sergej jest obecnie studentem fotografii w miejscowym koledżu Hull College. Postawił sobie za cel sfotografowanie najpiękniejszych i najciekawszych drzwi i okien w mieście – w ten sposób chce promować Hull jako Brytyjskie Miasto Kultury 2017.

Autor tego oryginalnego pomysłu przyznał, że to właśnie zbliżający się rok 2017 zmotywował go do pracy. Sergej Kromkov chciałby, aby goście, którzy przyjadą do Hull w związku z nadaniem mu tytułu Miasta Kultury zakupili kartki, a następnie rozesłali je po świecie, pokazując piękno i wyjątkowość Hull.

Kromkov powiedział, że przygotowanie kartek wymagało od niego dużo pracy. Spędził wiele ostatnich tygodni chodząc po mieście i fotografując najciekawsze drzwi i okna.

Autor pomysłu wyprodukowania kartek zgłosił się do Martina Greena, dyrektora Hull 2017, licząc na wsparcie przy realizacji projektu. Młody fotograf ma ponadto nadzieję, że pomysł zyska wsparcie Hull Tourist Information Centre, i że będzie można sprzedawać kartki także za jego pośrednictwem.

Sergej Kromkov włożył wiele poświęcenia w swój projekt – przyznał, że musiał podjąć pracę w fabryce, by móc pozwolić sobie na realizację pomysłu. W ostatnim czasie rozpoczął również studia w wyższej szkole Leeds Metropolitan School of Art and Design.

Młody artysta mówi, że fotografia jest bardzo ważną częścią jego życia. Dzięki zdjęciom można uchwycić dowolny moment ludzkiego życia i opowiedzieć o nim używając samych obrazów. „Jedno zdjęcie potrafi zastąpić niekiedy tysiąc słów” twierdzi Kromkov.

Osoby, które zechciałyby wesprzeć finansowo projekt młodego fotografa, mogą kontaktować się z redakcją Hull Daily Mail pod numerem telefonu 01482 315105.

Liczymy, że projekt uda się zrealizować i drzwi z Hull trafią do wielu miejsc na całym świecie!