Hull City Council znalazło się na pierwszym miejscu w rankingu 380 władz miejskich, które najbardziej pomagają mieszkańcom w obniżaniu rachunków za energię.
Hull na zielono
Do stworzenia listy, którą można zobaczyć na tej stronie: http://wearehomely.com/cosy-index/, posłużyły rządowe dane zbierane od sześciu lat. W ten sposób powstał ranking „najprzytulniejszych” miejsc do życia. Biorąc pod uwagę takie kryteria jak ocieplanie ścian, strychów i zużycie gazu i prądu, Hull znalazło się na pierwszym miejscu z wynikiem 92 na 100 punktów.

Radny Martin Mancey, specjalista do spraw energii w mieście, powiedział: „W ramach City Plan ciężko pracowaliśmy na to, by zredukować ubóstwo energetyczne w naszym mieście i żeby stać się wiodącym miastem w UK, jeżeli chodzi o pozyskiwanie energii. City Council w porozumieniu z Hull Warm Zone od dekady pracowało nad promocją bardziej wydajnego zużycia energii oraz dostarczało odpowiednie rozwiązania dla mieszkańców. W tym czasie ponad 2.500 nowych bojlerów i innych urządzeń zostało zainstalowanych w domach prywatnych i miejskich, a starsze budynki zostały ocieplone” (cyt. za ww.hullcc.gov.uk).

Radny podkreślił też, że bardzo cieszy się z wyróżnienia, które motywuje zarówno jego, jak i całą radę do jeszcze cięższej pracy.


Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/