W Londynie nie brakuje atrakcji. Niektóre z nich potrafią słono kosztować. Sprawdź, za które atrakcje dostępne w stolicy Wielkiej Brytanii nie musisz płacić ani funta i zaplanuj swoją wakacyjną wycieczkę!

  1. Zmiana warty pod Buckingham Palace – w okresie maj – lipiec zmiana warty odbywa się codziennie o 11.30. W pozostałe miesiące można ją oglądać co drugi dzień.
  2. British Museum. Muzeum posiada eksponaty o olbrzymim znaczeniu dla kultury całego świata – w tym płaskorzeźby z Partenonu w Atenach, azteckie maski czy kamień z Rosetty. Poszczególne wystawy opowiadają w intrygujący sposób o historii świata. Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 17.30 (w piątki do 20.30). Więcej informacji znaleźć można na stronie British Museum.
  3. Palace of Westminster. Pałac Westminsterski, w którym znajduje się siedziba brytyjskiego parlamentu, to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Londynie. Wieża Elizabeth Tower, na której znajduje się Big Ben, to część właśnie pałacu! Osoby zainteresowane pracą polityków mogą przyglądać się obradom każdej z izb ze specjalnej galerii – wstęp bezpłatny, jednak należy liczyć się z koniecznością poczekania w kolejce.
  4. National Gallery. Muzeum sztuki posiada jedną z najbardziej cenionych na świecie kolekcji słynnych obrazów – w tym dzieła autorstwa takich twórców jak Vincent Van Gogh, Leonardo da Vinci, Paul Rubens czy przedstawiciele francuskiego impresjonizmu. Warto zarezerwować sobie dużo czasu na zwiedzanie National Gallery. Muzeum znajduje się przy Trafalgar Square i jest czynne codziennie w godzinach 10.00 – 18.00 (w piątki do godziny 21.00). Szczegółowe informacje na stronie internetowej galerii.
  5. National Maritime Museum. Wielka Brytania posiada długą historię żeglugi morskiej. Jeśli chcemy poznać ją nieco bliżej, warto wybrać się do brytyjskiego Narodowego Muzeum Morskiego. W muzeum znajduje się specjalna wystawa, przeznaczona dla dzieci. Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 17.00 (w okresie letnim, tj. do końca sierpnia, obiekt zwiedzać można o godzinę dłużej). Więcej informacji na stronie internetowej National Maritime Museum.