Lubisz dreszczyk emocji i ciekawe atrakcje? Nie chcesz spędzać wolnego czasu, siedząc w domu i oglądając telewizję? Energia cię rozpiera? Mamy coś dla ciebie!

 1. Park Lodge Shooting School. To wyjątkowe miejsce jest dziełem pary lokalnych rolników, Toma i Sharon Baystonów, którzy włożyli mnóstwo pracy i energii w stworzenie własnej strzelnicy. Co ciekawe – to nie jest rozrywka tylko dla dorosłych. Właściciele parku chcieli, by Park Lodge Shooting School był odwiedzany przez całe rodziny – i cel ten udało im się osiągnąć! Coraz więcej rodzin z dziećmi ściąga do tego miejsca.
  Park (Finleys Lane, Cowick, Goole, DN14 9ED) organizuje lekcje strzelania – ceny zaczynają się od 55 funtów za sesję trwającą trzy kwadranse. Lekcja dla pary (1,5 godziny) kosztuje 140 funtów. Więcej informacji na stronie internetowej parku lub pod numerem telefonu: 01405 764500.
 2. National Football Museum. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, musisz odwiedzić to miejsce. W muzeum zgromadzono prawie 150 tysięcy eksponatów związanych z tym sportem – żadne inne muzeum piłki nożnej nie może się pochwalić tak okazałą kolekcją.
  Zwiedzający zwracają z reguły szczególną uwagę na wystawę „FIFA World Cup”, na której zebrano setki fotografii pokazujących przełomowe momenty w historii piłki, a także koszulki, wuwuzele i inne ciekawe przedmioty.
  Wiele osób twierdzi, że wizyta w narodowym muzeum piłki nożnej jest tak absorbująca, że można by spędzić cały dzień w tym miejscu.
  National Football Museum znajduje się w Manchesterze. Dobrym pomysłem jest dotarcie do miasta pociągiem First TransPennine Express (podróż zajmuje około dwóch godzin). Muzeum czynne jest od 10.00 do 17.00 (poza niedzielami, kiedy pierwsi zwiedzający mogą wejść do muzeum o godzinie 11.00). Wejście do muzeum jest darmowe (obowiązują jednak dodatkowe opłaty za wybrane atrakcje). Więcej informacji na stronie National Football Museum.
 3. National Civil War Centre. To dobra propozycja dla osób zainteresowanych historią. W centrum znajdującym się w Newark poznać można historię angielskiej wojny domowej, konfliktu zbrojnego z lat 1642 – 1651. Pomogą w tym ciekawe eksponaty zebrane na wystawie muzealnej, a także filmy stworzone specjalnie na potrzeby centrum.
  Centrum znajduje się w Appleton Gate, Newark, Nottinghamshire, i czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 17.00. Bilety kosztują od 3 do 7 funtów. Dzieci poniżej 5. roku życia wchodzą za darmo. Więcej informacji na stronie internetowej obiektu.