Opiekunowie zastępczy pilnie poszukiwani – tak głosi ulotka Urzędu Miasta Hull, przetłumaczona na język polski i rozesłana do polskich rodzin mieszkających w Hull. W ulotce można przeczytać, iż w naszym mieście znajduje się bardzo dużo dzieci (zarówno angielskich, jak i polskich) oczekujących na przydzielenie do rodziny zastępczej.

Lista wymagań wobec potencjalnych opiekunów nie jest długa. Opiekun zastępczy musi mieć ukończone 21 lat, posiadać wolny pokój dla dziecka i bardzo dobrze znać język angielski – w mowie i piśmie. Nie może palić papierosów (zwłaszcza gdy myśli o opiece nad dzieckiem w wieku do pięciu lat). Nie mają natomiast znaczenia: rasa, orientacja seksualna, stan cywilny, wyznanie, płeć, status finansowy, niepełnosprawność czy skład rodziny. Można mieszkać w domu własnym, wynajmowanym prywatnie bądź komunalnym.

Zespół ds. opieki zastępczej w Hull świadczy szeroki zakres usług wsparcia dla rodzin zastępczych:
– oddani pracownicy dostępni cały rok, 24 godziny na dobę
– cotygodniowe wsparcie finansowe
– grupy wsparcia, gdzie można poznać innych rodziców zastępczych z okolicy, którzy mogą stać się dodatkową, przyjazną doświadczoną siecią wsparcia
– porady, informacje, wskazówki i szkolenia

Osoby, które zainteresowały się opieką zastępczą i chcą uzyskać więcej informacji na ten temat, mogą:
– zadzwonić pod numer telefonu: 01482 612800
– wejść na stronę internetową: www.hullcc.gov.uk/fostering
– wysłać e-maila: fostering@hullcc.gov.uk
– osobiście porozmawiać z zespołem ds. opieki zastępczej w Hull: The Hull Fostering Team, Kenworthy House, George street, Hull, HU1 3DT.