W minionym roku fiskalnym Hull City Council i East Riding Council wystawiły łącznie 18.856 mandatów. Sprawdzamy, gdzie najłatwiej o mandat i czym kierowcy najbardziej podpadają służbom.
Gdzie najłatwiej o mandat
Najwięcej mandatów zostało wystawionych na Saturday Market w Beverley – średnio 32 tygodniowo. Wesley Square w Goole plasuje się na drugim miejscu, z 1.234 karami rocznie. Na Saturday Market, tak jak w całym East Riding, najczęściej karani są kierowcy, którzy nie zapłacili za parking.

Emma Curtis, współwłaścicielka sklepu odzieżowego na Market uważa, że powinna być dozwolona np. 10-minutowa przerwa w opłaceniu kolejnych bilecików. „Ludzie wchodzą do sklepu i mówią, że parkingi są za drogie. Często mają presję, żeby wrócić do auta zanim kończy się im czas parkingowy i przez to nie robią zakupów” – mówi (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Opublikowane dane, które obejmują okres od 1 kwietnia 2012r. do 31 marca 2013r. pokazują, że 7.629 mandatów dotyczyło nieopłacenia parkingu. 1.114 mandatów zostało wystawionych za parkowanie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione. 85 mandatów trafiło do kierowców, którzy zablokowali przejścia dla pieszych przeznaczone dla osób z problemami z widzeniem.

Kolejne 1.400 kar trafiło do kierowców, którzy blokowali dostęp do zatoczek dla autobusów, a 47 do tych, którzy zablokowali dojazdy do szkół.

Mike Featherby z East Riding Council powiedział: „Odkąd przejęliśmy obowiązki związane z parkowaniem, naszym celem jest wspieranie bezpiecznego i rozsądnego zachowania na drogach i parkingach i większość kierowców tak się zachowuje. Nadal otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców i służby znajdą kolejne przykłady bezmyślnego parkowania, które utrudniają poruszanie się innym” – mówi. Dodaje jednak, że jeżeli mandat został nadany niesprawiedliwie, to istnieje możliwość odwołania się.

Dostałeś mandat i chciałbyś się odwołać? A może wcale nie musisz za niego płacić? Więcej informacji na temat przyznawania mandatów i sposobów odwołania się na stronie www.finanse24.co.uk (link tutaj).

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/