Dzielnica Bransholme wzbogaci się o duży skatepark, plac zabaw dla dzieci i park, w którym będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu.
Nowe miejsce dla nastolatków w Bransholme
Właśnie został ujawniony projekt zagospodarowania pustego terenu przy Grampian Way i Pennine Way. Poza skateparkiem, na którym będzie można jeździć na desce, rowerze czy hulajnodze, powstanie także plac zabaw dla młodszych dzieci. Ci, którzy wolą podwyższoną adrenalinę, będą mogli korzystać ze ścianki wspinaczkowej.

Rodziny skorzystają ze stołów piknikowych, a na niektórych obszarach zostaną zasadzone kwiaty, aby każdy mieszkaniec mógł wypoczywać na łonie natury.

Mieszkańcy cieszą się z pomysłu i liczą na to, że nowy skatepark sprawi, iż dzieciaki będą więcej czasu spędzać w ruchu i na świeżym powietrzu, a nie przed monitorem komputera. Paddy Hewick od pięciu lat zarządza okolicznym klubem dla młodzieży Friends of Furness Close. Mówi: „To jest świetna wiadomość dla północnego Bransholme i reszty miasta. Jestem przekonana, że budowa przyczyni się do zmniejszenia ilości nastoletnich wybryków, takich jak malowanie graffiti. Taki skatepark to coś, czego te dzieciaki potrzebują. Od lat głośno domagały się budowy czegoś takiego. Obecnie największym wyzwaniem jest zapewnienie nastolatkom w trudnym wieku 12 – 15 lat ciekawego zajęcia” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Kobieta dodaje jednak, że potrzebna będzie jakaś forma kontroli ze strony dorosłych.

Projekt ma zostać zatwierdzony na spotkaniu Hull City Council 6 czerwca. Prace mają rozpocząć się w czasie wakacji i potrwać 10 tygodni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie planem, park zostanie otworzony na koniec sierpnia.

Większość prac zostanie zrealizowana z funduszy towarzystwa budowniczego Riverside. Asystent dyrektora, Carl Mitchell, mówi: „Chcemy regeneracji zachodniego Bronsholme. Ten projekt był długo oczekiwany przez całą społeczność. Ma on zapewnić miejsce do zabawy i spędzania wolnego czasu dla dzieci z okolicy. Mamy nadzieję, że projekt zbliży do siebie mieszkańców”.

Co na temat planów zagospodarowania mówią ci najbardziej zainteresowani? Andrew Welbourne, 12 lat: „Bardzo się cieszę z nowego skateparku. To coś czego ja i moi przyjaciele chcą – miejsce, gdzie możemy spędzać czas poza szkołą. Fajnie będzie mieć do roboty coś innego niż tylko konsole do gier. Nie jeżdżę na desce, ale być może spróbuję”.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/