Jesteś rodzicem? Wozisz dziecko w samochodzie? Jesteś pewien, że jest dobrze zapięte w foteliku? Już 13 czerwca od 10:00 do 15:00 w sklepie Morrisons odbędą się warsztaty na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych.

W piątek 13 czerwca w Morrisons przy Holderness Road eksperci Good Egg Safety sprawdzą, czy rodzice przestrzegają wszystkich zasad bezpieczeństwa zapinając dzieci pasami oraz czy wybrane przez nich foteliki są odpowiednio bezpieczne. W trakcie ostatnich warsztatów, które odbyły się w kwietniu, aż 77% fotelików okazało się wadliwych.

„Ostatnie, kwietniowe spotkanie było bardzo popularne, jednakże 77% niebezpiecznych fotelików samochodowych to zbyt wysoki odsetek” – mówi radny John Hewitt (cyt. za hullcc.gov.uk). „Akcja Good Egg Campaign została zaplanowana po to, aby każdy rodzic mógł upewnić się, że jego dzieci podróżują w samochodach w sposób bezpieczny. Zachęcam każdego, kto odpowiada za bezpieczeństwo najmłodszych, żeby przyszedł na warsztaty i w obecności ekspertów sprawdził swoje umiejętności zapinania dzieci w foteliku”.

Jeżeli dziecko nie jest dobrze przypięte do fotelika, może doznać śmiertelnego urazu podczas wypadku przy prędkości zaledwie 5 mph. Odpowiednio przypięte maluchy 3 razy rzadziej stają się ofiarami poważnych urazów.

W tym roku spotkania będą odbywać się jeszcze następujących terminach:
• Wtorek 5 sierpnia, Asda Kingswood, 10:00 – 15:00,
• Czwartek 21 sierpnia, Kingston Retail Park, 10:00 – 15:00,
• Piątek 12 września, Kingston Retail Park, 10:00 – 15:00,
• Piątek 17 października, Asda Kingswood, 10:00 – 15:00.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/