Być może już w najbliższym czasie w Hedon Aerodrome powstanie elektrownia zasilana biomasą oraz uprawa ekologicznej żywności.
Elektrownia na biomasę juz wkrótce w Hull
Póki co władze East Riding nie mogą zdradzić, jaka firma jest zainteresowana inwestycją na obszarze 213 akrów. Na razie wiadomo jedynie, że mowa o projekcie o wartości £250 milionów, który ma objąć budowę elektrowni na biomasę oraz uprawę ekologicznej żywności, a także hodowlę ryb. Inwestycja ma doprowadzić do stworzenia 800 miejsc pracy.

Steve Brady, przewodniczący Hull City Council, komentuje: „Cierpliwość jest cnotą, a Urząd Miasta ma nadzieję, że inwestycja powstanie na mapie Hull w ciągu dwóch – trzech lat. Oczekujemy, że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić dobre wiadomości dla miasta i zwiększyć liczbę etatów, które są nam tak bardzo potrzebne” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Cały projekt wpisuje się w strategię regionu East Yorkshire, który chce stać się stolicą odnawialnych źródeł energii. Jeżeli pomysł z aerodromem wypali, będzie to pierwsza tego typu inwestycja w Anglii.

W Hull trwają już prace nad innym ekologicznym projektem. Energy Works przy Cleveland Street ma zapewnić energię 43 tysiącom gospodarstw domowych i rocznie oszczędzać 200 tysięcy ton odpadów zielonych. Projekt o wartości £150 milionów ma zostać rozpoczęty na początku przyszłego roku i otworzyć 40 etatów. Ponadto, w Drax największa elektrownia w Zachodniej Europie ma przerzucić się na zasilanie biomasą.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/