Humber Bridge Country Park to przede wszystkim piękne trasy, które można pokonać pieszo i cieszyć się urokami natury. Poniżej przedstawiamy trzy, które odpowiadają na różne potrzeby i zainteresowania zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Meadow Trail – to najkrótsza trasa, która ma 1,25 km długości. Nie oznacza to, że nie ma tutaj nic ciekawego. Utwardzone ścieżki prowadzą przez tereny bagniste, które upodobały sobie liczne gatunki motyli. Poza kolorowymi owadami, w wysokiej trawie można zauważyć także myszy leśne czy nornice rude, którymi z kolei żywią się pustułki, sowy i łasice. Ptaki można zobaczyć także w tunelu, który tworzą gałęzie wierzb.

Pond Trail – ma 2,5 km długości i prowadzi do wszystkich najważniejszych zbiorników wodnych w parku, z których niektóre wysychają latem. To właśnie one są znakomitym miejscem na rozmnażanie płazów, które nie musza obawiać się tutaj ataków ryb. Trzecie oczko wodne otoczone jest płaczącymi wierzbami. W dzień kąpią się tam ptaki, a wieczorami miejsce staje się żerowiskiem nietoperzy.

Cliff Trail – to trasa spacerowa o długości 3 km. Prowadzi po klifowych zboczach, które ze względu na to, że wyglądają jak pokryte śniegiem, zostały nazwana mały Alpami, a cała okolica – małą Szwajcarią. Każdy kto chce zobaczyć naprawdę zapierające dech w piersiach widoki może wspiąć się po 103 stopniach High View Point i spojrzeć na estuarium Humber i Lincolnshire Olds. Całemu miejscu niezwykłego uroku nadają drzewa wyrastające prosto ze ściany klifu.

Na miejscu znajdują się: parking, bar, toalety, także dla osób niepełnosprawnych. Na spacer do Humber Bridge Country Park można wybrać się także z psem.