Firma telekomunikacyjna BT rozpoczęła już rekrutację na pierwsze wolne stanowiska w biurze w Willerby Hill Business Park. Kolejne osoby będą zatrudniane w centrum w najbliższych miesiącach.

Centrum BT w Willerby Hill Business Park będzie zajmować się przede wszystkim monitorowaniem i kontrolowaniem sieci, a także planowaniem jej rozwoju.

Z usług centrum korzystać będzie wiele firm, w tym KCom Group, dostawca internetu w Hull. Menadżer BT Wholesale Kevin Murphy powiedział, że współpraca BT z KCom układa się dobrze od wielu lat. Powstała w związku z tym konieczność stworzenia oddzielnego centrum, dzięki któremu współpraca ta dalej będzie mogła być realizowana.

Koncern BT Wholesale wspiera w całej Wielkiej Brytanii około 1400 firm telekomunikacyjnych. O tym, że biuro BT powstanie właśnie w East Yorkshire, zadecydowała między innymi długotrwała współpraca BT Wholesale z KCom. Nie bez znaczenia są jednak i kompetencje pracowników BT z naszego regionu.

Obecnie BT Wholesale zatrudnia 157 osób w regionie. Około 70 z tych osób będzie niedługo pracować w centrum w Willerby Hill Business Park. Koncern znalazł już także miejsca dla praktykantów. Jednym z nich jest 19-letni Sam Fullard, który bardzo cieszy się z możliwości, jakie oferuje mu praca dla BT Wholesale.

W odniesieniu do informacji o nowym biurze BT Wholesale w Willerby Sean Royce z zarządu KCom powiedział, że dzięki tej decyzji zyskają nie tylko konsumenci, lecz także lokalny rynek pracy, na którym pojawia się możliwość zalezienia pracy dostosowanej do osób posiadających wysokie kwalifikacje. Wiadomo również, że BT Wholesale zatrudniać będzie praktykantów, dając im szansę na wejście na rynek pracy i zdobycie cennego doświadczenia w branży komunikacyjnej, która jest obecnie niezwykle popularna i rozwija się w bardzo dynamicznym tempie.

W ciągu najbliższych miesięcy pojawiać się będą kolejne informacje o rekrutacji na nowe stanowiska pracy w centrum BT Wholesale w Willerby Hill Business Park.