Firma Connexin podpisała właśnie umowę z magistratem w Hull dotyczącą dostępu do internetu w przestrzeni publicznej miasta.

Dzięki nowej umowie, którą firma Connexin zawarła z urzędem miasta na dziesięć lat, większość przestrzeni publicznej na terenie starego miasta w Hull zostanie pokryta zasięgiem bezpłatnej sieci Wi-Fi. Sieć dostępna będzie także przy Queen Victoria Square i w marinie. Hotspoty pojawią się ponadto przy takich ulicach, jak North Bransholme, Orchard Park, Longhill oraz Preston Road. Również w parkach miejskich (East, West, Pickering oraz Pearson) będzie można korzystać z łącza internetowego.

Wprowadzenie darmowego Wi-Fi w mieście pozwoli rozwinąć jego potencjał związany z sektorem cyfrowym, z którego Hull słynie w tej części Anglii. Radna Helen Spencer jest przekonana o tym, że jeśli miasto chce przyciągnąć startupy i inwestorów, musi inwestować w rozwój infrastruktury internetowej.

„Cieszymy się, że udało nam się podpisać umowę z firmą Connexin, która jest lokalnym dostawcą internetu i świadczy podobne usługi w wielu innych miastach, na przykład w Bradford. Zamierzamy nawiązać z firmą Connexin bliską współpracę i razem prowadzić ten projekt, którego celem jest zapewnienie mieszkańcom miasta dostępu do sieci” — powiedziała Spencer.

Władze miasta chcą, by zarówno mieszkańcy Hull, jak i osoby odwiedzające miasto, mogły mieć w każdej chwili łatwy dostęp do potrzebnych im informacji.

Warto podkreślić, że kontrakt podpisany między władzami miasta a firmą Connexin pozwala dostawcy usług internetowych korzystać z infrastruktury miejskiej, by zapewnić dostęp do sieci 4G w niektórych częściach miasta.

Sieć zacznie działać już z początkiem 2017 roku, kiedy Hull stanie się oficjalnie brytyjską stolicą kultury.

Zgodnie z umową, prędkość internetu w mieście wyniesie około 10 — 15 mb/s. Użytkownicy będą mogli jednak wykorzystać dziennie maksymalnie 50 MB danych. Tylko niektóre strony nie będą objęte tym limitem — przede wszystkim strona magistratu w Hull oraz strony związane z wydarzeniami kulturalnymi 2017 roku.