Jesień to pora roku, w której Beverley, urocze i malownicze miasteczko (niegdyś jedno z największych i najważniejszych miast w Wielkiej Brytanii) nie daje o sobie zapomnieć. Sympatycy tego miejsca mogliby w każdy weekend brać udział czy to w festiwalu, czy innej imprezie. W dniach 10 – 13 października odbędzie się Beverley Literature Festival, kolejny po Beverley Food Festival i Beverley Beer Festival.
Nie lada gratka dla miłośników literatury
Wśród zaplanowanych 40 różnych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie, obojętnie czy interesują go spotkania z autorami, filmy krótkometrażowe czy warsztaty dla dzieci.

Wśród gości znajdą się tacy pisarze jak Adele Parks, Val Wood czy Matthew Parris oraz inni pisarze związani z Yorkshire. Wielu z nich będzie opowiadać jaki wpływ na ich twórczość i na nich samych ma miejsce urodzenia i zamieszkania.

Spotkania i warsztaty będą odbywać się w miejscach znanych z poprzednich edycji: Toll Gavel United Church, The Treasure House i Beverley Library. Na mapie festiwalu pojawią się też dwa nowe miejsca: Beverley Minster i Tickton Grange Hotel. W Tickton Grange Hotel zaplanowano lunch z autorami oraz założycielami pierwszej szkoły kreatywnego pisania Creative Writing School, na której czele stoją pisarze Toby Litt i Helen Cross. Natomiast w Beverley Minster odbędzie się spotkanie z Salley Vickers.

Na festiwalu nie może zabraknąć też zajęć dla dzieci. Mali czytelnicy będą mogli wybrać spośród warsztatów komiksowych, kreatywnego pisania, opowiadania historii i innych.

Bilety na poszczególne wydarzenia można zamawiać m.in. na stronie organizatora www.bevlit.org

Źródło: http://www.visithullandeastyorkshire.com/